Haberler

Bilgisyarınızda bulunan donanım bilşenlerinin ne olduğunu kasanın içine bakarak bile tam anlayamazsınız. İşlemcinizin, ekran kartınızın ve diğerlerinin adlarını ve özelliklerini CPU-Z ile öğrenebilirsiniz.Bilgisayar kullanan herkes sahip olduğu donanım bileşenlerini bilemeyebiliyor. Sisteminizde bulunan bileşenleri bilmemek zaman zaman sorun yaşamanıza neden olabiliyor. Bir sorun yaşadığınızda, sahip olduğunuz işlemcinin, anakartın ya da ekran kartının ne olduğunu bilmiyorsanız, çözüm bulmakta zorlanırsınız.CPU-Z sistem bileşenlerini gösteren bir yazılım

Sahip olduğunuz donanım bileşenlerinin markalarını, modellerini ve özelliklerini kasanın içine bakarak görebilmeniz de pek mümkün değil. Bunları öğrenmek için özel olarak geliştirilmiş yazılımlar bulunuyor. Bunların arasında en çok kullanılan ve belki de en basit olan yazılım CPU-Z'dir.

CPU-Z sisteminizde bulunan işlemci, anakart, bellek, grafik işlemci ve daha birçok bileşen hakkında temel verileri verir. Sizde sisteminizde ne var, ne yok merak ediyorsanız CPU-Z rehberimizi okuyun, öğrenin.

Konunun devamı için tıklayın >>