Haberler
Microsoft, Windows Live Messenger servisine birçok özellik eklemiş durumda. HD kalitesinde Video sohbet ve video'lu mesaj bırakma bu özelliklerden sadece birkaçı.Sosyal ağların patlama yaşadığı bu dönemde, Microsoft kullanıcılarının başka servislere gitmemesi için Live Messenger servisini güncelledi (Microsoft'dan Güvenlik Atılımları).

Windows Live Messenger 2010'da, resim, video, video sohbet ve oyunlarının entegrasyonunda önemli değişiklikler yapıldı. Uygulamalarını genişleten Microsoft, bu servisi kullanan kişilere daha kolay bir erişim ve kullanım için kollarını sıvadı.

Bing ara motorunun bu serviste yer alması, multimedya içeriklerinin SkyDrive'da tutulması ve Microsoft'un da yatırımcılardan biri olan Facebook'ta sohbet pencerenin açılması yapılan yeniliklerden sadece birkaçı.

Windows Live Messenger 2010, birçok sosyal ağ ile haberleşebiliyor. Kullanıcıyı ilgilendiren bu ağlardaki mesajlar Hotmail sayesinde anında ulaştırılıyor. Dolaysıyla kullanıcılar, sosyal ağlardaki arkadaşlarının neler yaptığını anında öğrenebilecek