Google Buzz Yayılıyor!Şubat ayında duyurulan Buzz, Google'ın en önemli sosyal ağ hamlesi olarak görülmüştü. Gerek beklenen ilgiyi görmemesi gerekse sistemin işleyişine dair oluşan güvenlik zafiyetleri nedeni ile Buzz'a olan ilgi kısa sürede tükenmişti. 180 Milyon kullanıcısı ile en çok tercih edilen üçüncü e-posta hizmeti olan GMail'e entegre edilen Buzz, buna karşın hali hazırda çok küçük bir kitle tarafından kullanılmaya çalışılıyor.

Şubat ayından bu yana ilk duyurulduğu şekilde sadece Android 2.0 ve üzeri sistemlerde kullanılabilen Buzz için artık daha fazla seçenek mevcut. Buna göre Buzz'a hemen hemen tüm mobil işletim sistemlerinden erişebilmek mümkün hale geliyor. Symbian ve Windows Mobile başta olmak üzere BlackBerry, WebOS yüklü sistemlerde de listenizdeki kişilerin son güncellemelerini görebilmek, konum etiketlemeleri yapabilmek gibi tüm Buzz fonksiyonlarını kullanmak mümkün hale geliyor. Buzz'ı cep telefonunuzdan kullanmaya hemen başlamak için XHTML destekli buzz.google.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

shiftdelete.net

Yorumlar   

0 #1 aylin 03-06-2010 12:45
benim buzzum var harika bi sey yaaaa facebooktan daha az güzel olsada olsun. yalnız buzzada facebook gibi oyun gelxsin daha keyifli olabilir hatta sanalika ve farmville de geelsin tüm sanal oyunlar gelsin. çok daha harika olur. artık geri kalanları dasiz düşünürsünüz belki bir facebook delisi veya kurucusu okursa uygular allah aşkına lütfen
Alıntı

Yorum ekle