Haberler

Evet, yanlış duymadınız. Yahoo'nun Japonya sitesi, arama motoru teknolojisi olarak Yahoo Inc. teknolojisi yerine Google'ın teknolojisini kullanacak. Bu olay, Yahoo Inc. açısından nasıl bir durum teşkil ediyor?

Bugün itibariyle ortaya çıkan bir söylentiye göre Yahoo Japan, yani popüler arama motoru ve internet portalı Yahoo'nun Japonya sitesi, arama algoritmasını Yahoo'nun kendi geliştirdiği teknoloji yerine Google'ın algoritmasını kullanacak! Yahoo'nun bulunduğu merkez Yahoo'nun arama algoritması için Microsoft ile ortaklık yapması, Yahoo Japonya'nın bu kararı almasındaki en önemli sebep olarak gösteriliyor.

 

 

Yahoo Japonya ayrıca Google'ın reklam iletme sistemini ve verileri işlemek için Google sitelerini kullanacak. Yahoo Japonya'nın bu Google hayranlığı ile ilgili olarak Yahoo Inc.'in nasıl bir açıklama yapacağı merak ediliyor. Yahoo Japonya'nın başındaki isim olan Masahiro Inoue, konuyla ilgili olarak şunları dedi:

"Yahoo Inc., arama motoru algoritması için Microsoft ile anlaştı. Fakat yaptığımız araştırmalara göre Microsoft'un sistemi bizim ihtiyaçlarımızı karşılamıyor. Biz de böyle bir karar aldık ve uygulamaya sokuyoruz"

shiftdelete.net