Haberler

Toshiba, günümüzde kullandığımız sabit disklerden beş kat daha fazla kapasite sunabilecek yeni bir teknoloji geliştirdciğini açıkladı. Sabit disklerde devrim yaratacağı belirtilen bu yeni yöntemin tüm detaylarını buradan okuyabilirsiniz.


Aslına bakılacak olursa bu teknolojiyi kullanan prototipler daha önceden de geliştirilmişti fakat Toshiba bunun seri üretime geçebilecek bir üründe ilk kez kullanıldığını belirtiyor. (En İyi 10 Kurtarma Yazılımı)

Bu yöntemde mühendislerin karşısına çıkan sorun oluşturulan kümelerin rastgele değil de düzenli bir şekilde plakanın üzerine yerleştirilmesi olarak belirtiliyordu, Toshiba mühendislerinin bu sorunu çözdükleri iddia ediliyor.Yeni teknolojide mevcut sabit disklerden farklı bir teknik kullanılıyor

Ne Kadar Veri?

Bu yeni teknoloji ile 1 inç kareye (6,5 cm2) 2,5 terabit (0,3 TB) veri kaydedilebileceği belirtiliyor. Toshiba'nın en üst seviye sabit diskinde 1 inç kareye en fazla 541 gigabit veri yerleştirilebiliyor. Bu da yeni teknoloji ile mevcut sabit disklerin 5 katı kadar kapasiteye ulaşılabileceği anlamına geliyor. (3 TB Kapasiteli İlk Sabit Disk)

Toshiba yetkilileri bu yeni teknolojiyi kullanan ilk sabit disklerin 2013'ten önce piyasaya sürülemeyeceğini açıkladı.

Kaynak: shiftdelete.net