Hakkımızda

Sitemiz ilk olarak uzmanweb.tk ismiyle 2003 yazında kuruldu.O yıllarda okuduğum üniversitenin sunucusunda hizmet veriyordu.Daha sonra siteyi bir arkadaşımın verdiği web alanı üzerine taşıdım.Bu sunucu üzerinde de bir süre hizmet vermiştir.İçerik olarak ilk başlarda bir çok konuda bilgi sunmaya çalıştık.Bu konuda bir çok arkadaşın emeği geçmiştir.Ama daha sonra siteye gelen taleplerin web tasarımı üzerine artmasıyla, bu yöne ağırlık vermeye başladık.O yıllarda kullandığım portal (maxwebportal) Türkiye'de çok yaygın değildi.Yaygın olmamasından dolayı bu portal hakkında destek bulmak ta zordu.Ben de ilk başlarda biraz zorlandım.Bu konuda arkadaşlarım bana destek oldu.Ama bu portalı kullana kişi sayısı arttıkça destek isteyenleri de sayısı artmaya başladı.Ben de, benim çektiğim sıkıntıları başkaları çekmesin diye maxwebportal konusunda destek vermeye karar verdim.bir arkadaşımla maxwebportalı Türkçe'e çevirdik.İşte maxwebportal destek hattı böyle doğdu.Maxwebportal kullanan bir çok arkadaş sitemize katkıda bulundu.Buradan hepsine teşekkür ediyorum.
    Maxwebportal konusunda Türkiye'de ilk desek sitesi olduk.Sitemiz maxwebportal desteği konusunda bir kaç dergide tanıtıldı.


- 13 Nisan 2003'te sitemiz İnternet TV programında tanıtılmıştır.
- PCNET Dergisinde maxwebportal tanıtımı bölümünde sitemizden bahsedildi.
- Herkes İçin Bilgisayar Bilgisayar adlı dergisinde sitemizin düzenlediği maxwebportal sürümü tanıtılmış ve CD de sunulmuştur.
- Chip dergisi 2005 Mayıs sayısında maxwebportal tanıtımı bölümünde sitemizden bahsedildi.

Sitemizin Geçirdiği Değişiklikler:
Sitemizi ilk olarak maxwebportal ile kurmuştum.Sitede 17 bin kayıtlı kullanıcı vadı.Sitedeki aktif üye sayısı artınca site sunucuda çok fazla işlemci ve ram kullanmaya başladı.Site içinde 25 bin kişinin kullandığı sayaç servisi, 13 bin kişinin kullandığı ziyaretçi defteri bulunmaktadır.Diğer webmaster servislerini de ekleyince ktif kullanıcı çok artıyor.Maxwebportalı sürekli işlemci kullanımı bu servislerinin yavaş çalışmasına bazen de çalışmamasına sebep oluyordu.Maxwebportalın kodlama yapısı çok iyi değil.Özellikle sunucudaki aktif kullanıcı sayısı artınca aşırı işlemci ve access kullanıyor.Sitenin yavaşlamasına ve açılmamasına sebep oluyor.
   Bu yüzden sitenin devamı, sitedeki hizmetlerin devamı ve sorunsuz hizmet ermek için maxwebportalı bırakmak zorunda kaldım.
   Daha önce kullandığım ve çok memnun olduğum SMF forumu kullanmaya başladım.
    Bu forumu daha önce joomla ile kurmuştum.Joomlanın forum temasıyla tam uyuşmaması ve sitenin bazı bölümlerinde hatalar çıkması üzerine sitemizin alt yapısı mkportal ile değiştirilmiştir.
     Neden mkportal?Joomla ile bir çok şey yapılabiliyor.Ama sitenin tam uyum sağlamadığını gördüm.Dosyalar bölümünde bazı üyeler dosya indiremez oldu.Bu yüzden daha önce başka bir sitede kullandığım mkportala geçme kararı aldım.
  Bu nasıl maxwebportal destek sitesi diye aklınıza gelebilir.Maxwebportalda bazı arkadaşların emeğimizi kendi çıkarları doğrultusunda kullanması, harcanan emeklerin karşılık bulmaması üzerine sitenin sadece maxwebportal destek sitesi olamayacağını anladım.Bu yüzden sitemiz BİLGİSAYAR - İNTERNET - WEB başlıkları altında hizmet verecektir.Fakat sitemiz hala Türkiyedeki  ilk ve tek maxwebportal destek sitesidir.
    Buradaki asıl amaç, kesintisiz, sorunsuz, düzenli bir site.Sitedeki tüm içeriği yei siteye taşıyacağım.Bu konuda uzmanweb.net mkportala geçti

SİTEMİZİN DERGİ VE TELEVİZYONDA ÇIKAN RESİMLERİ

PCNET DERGİSİ

 

HERKES İÇİN BİLGİSAYAR DERGİSİ

TRT 2 'DE YAYINLANAN İNTERNET TV PROGRAMI

ESKİ ÜYELERİMİZDEN NO_PROBLEM 'İN HAZIRLADIĞI UZMANWEB TANITIM FİLMİ
 

 

SİTEMİZİN ESKİ GÖRÜNTÜLERİ
   

 

Yorum ekle