Twitterfeed ile twitter ve facebookta otomatik içerik yayınlama

Twitterfeed.com sitelerin RSS kaynağını kullanarak siteye girilen içerikleri twitter, facebook ve diğer sosyal ağlarda otomatik olarak yayınlar.Şimdi siteye buradan twitterfeed.com girip üye olalım.Üyelik işlemi site üzerinden yapabileceğiniz gibi openid kullanarak gmail ve diğer mail hesaplarınız üzerinden direk üye olabilirsiniz.

Üyelik işleminden sonra yukarıdaki ana sayfa ile karşılaşıyoruz.Feed name yazan kutuya girilen haberlerin kaynak olarak gösterileceği başlığı yazalım.
RSS url kutusuna da sitemizin RSS adresini yazalım.Active seçeneğini işaretleyelim.Bu işlemden sonra 2. adıma geçmek için Continue Step 2 düğmesine tıklayabiliriz.Ya da gelişmiş ayarları yapmak için Advanced Settings yazısına tıklayalım.

Update Frequency: RSS kaynağının hangi aralıklarla konteol edileceğini
And post up to: Twitter veya facebook sayfamıza bir kere de kaç haber girileceğini
Post Content: Eklenen içeriklerin sadece başlık, sadece açıklama, başlık ve açıklama seçeneklerinden hangisinin görüneceğini
Post Link: Eklenen linklerin hangi url kısaltma servisi ile kısaltılacağını ayarlayabiliriz.

bitly settings yazısına tıklayıp bitly.com sitesindeki hesabımızın bilgilerini girebiliriz.Bu şekilde eklenen tüm linkleri bitly hesabımızdan görebiliriz.Bitly ayarlarını yapmak için API kullanıcı adı ve anahtarına ihtiyacımız olacak.Bu bilgileri bitly.com sitesine hesabınızla giriş yaptıktan sonra http://bitly.com/a/your_api_key adresine tıklayıp öğrenebilirsiniz.Bu ayarları da yaptıktan sonra Continue Step 2 düğmesine tıklayalım.

RSS kaynak bilgileri ekledikten sonra gelen ekranda bu içerikleri hangi sosyal ağda yayınlayacağımızı seçelim.Ben twitter'ı seçtim.Facebook ve diğer sosyal ağ ayarları da birbirine benzerdir.

Henüz twitter hesabımızla bağlantı yapmadık.Twitter hesabımıza bağlanmak için Authenticate Twitter düğmesine tıklayalım.Twitter.com üzerinden giriş yaptığınızda aşağıdaki ekran gelecektir.

Burada Uygulamaya izin ver düğmesine tıklayalım.Otomatik olarak twitterfeed sitesine yönlendirileceğiz.

Twitter hesabımız aktif olduğunu görüyoruz.Create Service düğmesine tıklayalım.

RSS haber kaynağımız ile twitter hesabımızı başarıyla birbirine bağladık.Bu aşamada facebook ve diğer sosyal ağları da hesabınıza bağlayabilirsiniz.Tüm bağlama işlemleri bittikten sonra All Done düğmesine tıklayıp işlemleri tamamlayalım.

İşlem tamam. Go to Dashboard düğmesine tıklayıp uygulama ana sayfasına dönelim.

Site ana sayfasında RSS haber kaynağından kaç tane içeriğinin twitter hesabımızda yayınlandığını görebiliriz. Create New Feed düğmesi ile yeni bir RSS haber kaynağı ekleyebiliriz.

images/t8.jpg

Yorumlar   

+3 #1 Engin 22-06-2014 17:42
Peki bitly olarak kısalttıgı linkleri biz normal link olarak gösteremiyormuy uz?
Alıntı
+1 #2 Doğudan haberler.com 19-10-2015 22:00
merhaba girişi yaptım fakat site eklerken bir sorun oluyor 2 adıma geçemiyorum resim linkini aşağıda paylaşıyorum yardımcı ola bilen varsa sevinirim iyi çalışmalar

http://i.hizliresim.com/ZJ7jqz.jpg
Alıntı

Yorum ekle