Teknoloji Yaşam

Motorola, CES 2011 fuarında tanıtımını yapacağı tablet modeli için çok enteresan bir reklam filmi hazırladı. Reklamda, tarihe geçen tabletler esprili bir dille anlatılırken, rakiplere de taş atılıyor.

Piyasaya çıkan ve çıkacağı duyurulan ürünlerle birlikte iyice kızışan tablet pazarı, Ocak ayında düzenlenecek CES 2011 fuarı ile zirve yapacağa benziyor.

CES 2011'de yeni tablet modelini tanıtacak firmalardan biri de Motorola. Firma, piyasaya süreceği ürüne çok güveniyor. (Motorola Tabletler Geliyor)

Android'in Honeycomb kod adlı yeni sürümünü kullanacak olan Motorola tablette NVIDIA'nın çift çekirdekli Tegra 2 yongası yer alacağı biliniyor. (Android Honeycomb Ortaya Çıktı)

Motorola, önümüzdeki ay tanıtacağı tablet için çok enteresan bir reklam hazırladı. Bir müzede, tarihi önem taşıyan tabletlerin gösterildiği "Tablet Evrimi" adlı reklamda hepsinin artı ve eksileri esprili bir dille anlatılıyor.Tarihe Geçen Tabletler

Örneğin, hiyeroglif tablet için "İyi grafikler, fakat ağırlığı taşınabilir olmasını engelliyor" denirken Maya tableti içinse "Başarılı Latin Amerika dağıtımı fakat 2012'de kendini yok edeceği söyleniyor" ifadesi kullanılıyor.

Reklamın asıl vurucu kısmı ise günümüzün tablet cihazlarının tanıtıldığı bölüm. Apple iPad için "Büyük bir iPhone'a benziyor" şeklinde bir tanım kullanılıyor. Samsung Galaxy Tab içinse telefonlar için tasarlanmış bir Android kullanıyor deniliyor.

Reklamın sonunda ise Motorola tabletin Android Honeycomb (Bal kovanı) kullandığı ima edilirken, ürünü görmek için CES 2011'i beklememiz gerektiği söyleniyor.

Shiftdelete.net