Teknoloji Yaşam

Bugüne kadar Microsoft ve Apple'ın birbirlerine eğlenceli ve bir o kadar da iğneleyici video'larla sataşıp durmasına şahit olmuştuk. Microsoft bu kez de her yıl düzenlediği Global Exchange konferansında Microsoft ürünlerini tanıttı. Özellikle bulut tabanlı Office 365 yazılım süiti oldukça büyük ilgi gördü. Bu ilginin en büyük sebebi ise kuşkusuz Microsoft'un ürünü tanıtırken gösterdiği "GMail Man" isimli sitcom parodisi oldu.

Video şimdiden Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım ortamlarında izlenmeye başladı bile. Microsoft, bu eğlenceli video'da GMail'in kullanıcıların e-postalarını tarayarak e-posta mesajlarındaki anahtar kelimelere göre reklam vermesini eleştiriyor. Ancak video'nun en büyük amacı Microsoft'un yeni Office 365 hizmetinin e-postalarınızı bu anahtar kelime oluşturma olayından uzak tuttuğunu anlatabilmek.

Microsoft, Office 365'i birkaç hafta önce piyasaya sürdü. Ancak bundan bir süre önce Google, Microsoft'un yeni Office 365'i yerine Google Apps'ın çok daha başarılı olduğu yönünde çeşitli açıklamalarda bulundu. Özellikle birden fazla kullanıcının aynı doküman üzerinde aynı anda çalışabilmesi, Microsoft'un aksine tek bir fiyata sahip olması gibi avantajlardan söz eden Google ile Microsoft arasındaki rekabet önümüzdeki günlerde daha da kızışacağa benziyor.

Shiftdelete.net